Suzuki Swift - informace

Pod kapotou tohoto malého střízlíka najdeme v základní verzi benzínový motor o objemu 1328 ccm3. Díky malé hmotnosti a celkovým proporcím malého Swiftu už tento základní motor dokáže vůz dobře rozpohybovat. Tento motor využívající šestnácti ventilovou techniku má nejvyšší výkon 68 a půl kilowat.

Bohužel je motor konstruován jako vysokootáčkový, takže pro dosažení potřebného výkonu ho musíte držet takříkajíc „pod krkem“. Naštěstí potřebě motoru se vytáčet byla sesynchronizována i převodovka, která má poměrně krátké intervaly mezi jednotlivými stupni.

Suzuki Swift Suzuki Swift Suzuki Swift

Překvapivě spotřeba vozu je poměrně nízká, přestože motor jak jste se dozvěděli výše, má potřebu se vytáčet do vyšších otáček než je běžné. Kombinovaná spotřeba Suzuki Swift se pohybuje kolem hodnoty 7 litrů na 100 km. Jistě by tato hodnota mohla být nižší u vozu proporcí Swiftu, jenže použitím tohoto motoru byla nižší spotřeba takřka znemožněna.

Podvozek automobilu Suzuki Swift je naladěn poměrně komfortně, tedy tento vůz se bude hodit přesně na naše české silnice plné děr a výmolů. Díky krátkému rozvoru bude jistě radost manévrovat vozem na parkovištích, nebo celkově ve městě. Abychom si to zesumírovali. Suzuki Swift nové generace jde ve šlépějích své minulé verze, tedy Swift si jistě znovu oblíbí mladší řidiči. Ty tentokrát zaujme dynamický vzhled a klínovité tvary, které působí poměrně dravě na tak malém vozu.